Portfolio

13 lutego, 2010

Fotograf Arek Gmurczyk
‘W życiu piękne są tylko chwile…’ w myśl tej zasady staram się łapać je wszystkie i wykorzystać tak maksymalnie jak jest to tylko możliwe…

Witam Was serdecznie na mojej stronie internetowej. Jak już pewnie zdążyliście się zorientować nazywam się Arkadiusz Gmurczyk i jestem fotografem ślubnym. Mieszkam w Płocku, pracuje na terenie całego kraju, chętnie podróżuję, zlecenia zagraniczne nie stanowią dla mnie problemu, wręcz przeciwnie-bardzo je lubię i są dla mnie ogromnie inspirujące.

Fotografia jest moją największą pasją. Od 2007r. sposobem na życie, któremu w chwili obecnej oddaję się niemal bezgranicznie. W 2008r. razem z kolegami zakładam PGF – Płocką Grupę Fotograficzną, którą po blisko 5 latach od założenia sformalizowaliśmy jako Stowarzyszenie Płocka Grupa Fotograficzna w lutym 2013r.  Dziś, dzięki temu wszystkiemu jako prezesowi stowarzyszenia nie brakuje mi sił, pomysłów i wytrwałości żeby rosło ono w siłę dla dobra sztuki, mieszkańców Płocka i kraju. Fotografia, film i grafika to 3 aspekty którymi będziemy zajmować się najlepiej jak tylko potrafimy.

Moją szkołą charakteru był sport. Nauczył mnie determinacji w dążeniu do celu, wytrwałości, pozwolił uwierzyć, że ‘niemożliwe’ jest tylko kwestią czasu i chęci, które między innymi pozwoliły mi ukończyć kilka ekstremalnych imprez sportowych. Przebiegłem prestiżowy irlandzki Dublin Maraton, zakończyłem sukcesem wyprawę rowerową dookoła Islandii-krainy czterech żywiołów.

Doskonałe przygotowanie kondycyjne, zdrowe podejście do życia i dbałość o końcowy rezultat, to cechy, które w pracy fotografa mogą się tylko przydać…

Uwielbiam-uwielbiać, kocham-kochać, aktywnie spędzać wolne chwile, słuchać dobrej muzyki, mieć swoje własne zdanie.

Nie ma dla mnie trudnych tematów. Podobno dzięki „doskonałej wyobraźni przestrzennej” i znakomitemu przygotowaniu technicznemu potrafię zrealizować najbardziej nietypowe sesje.

Współpracuję ze zgranym zespołem. Moja ekipa wyposażona jest w najwyższej jakości sprzęt do kompleksowej realizacji nawet najbardziej ekstremalnego zlecenia fotograficznego.

Na swoim koncie mam liczne publikacje o tematyce sportowej. Współpracuję między innymi z prestiżowym magazynem Runner’s World oraz firmą Nike. Jestem autorem dziesiątek tysięcy zdjęć o tematyce dziennikarskiej. Relacjonowałem największe polskie koncerty i festiwale (m.in. Gorana Bregovica, Juliana Marleya, Budki Suflera, Lao Che…), wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne (zlot żaglowców Tall Ships’ Races, kultowe amerykańskie Monster Jam, wybory Miss Polonii…). Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne takie jak pogrzeb pary prezydenckiej w Krakowie (akredytowany przez Polską Agencję Fotograficzną), z pokładu amfibii wielką powódź w 2011 roku.

Fotografuję mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz najlepszej w 2011r roku drużyny piłkarzy ręcznych-Orlen Wisły Płock. Podczas kameralnych sesji w studio zdarza mi się fotografować celebrytów.

Od listopada 2010 roku jestem członkiem Nikon Professional Services. Program NPS przeznaczony jest dla elity profesjonalnych fotografów, posługujących się legitymacją prasową i posiadających zawodowy sprzęt marki Nikon.

Głównym celem programu NPS jest ułatwienie pracy fotografom posługującym się sprzętem marki Nikon poprzez tryb szybkiego diagnozowania oraz serwisowania. W ramach serwisu NPS istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu zastępczego na czas naprawy.

nikon professional services

 

 

 

Dział portfolio w budowie, póki co zapraszam do galerii:

wydarzenia zdjęcia gmurczyk