Kiedy rok temu zobaczyłem film z Nocy Kupały w Poznaniu wiedziałem jedno-muszę tam być w przyszłym roku. Niewiele jednak brakowało a do Poznania bym nie dojechał… Zaczęło się od zgubionego w drodze do Krakowa telefonu w którym zapisałem przypomnienie o tegorocznej imprezie. Z pomocą przyszedł Facebook kiedy gdzieś tam przypadkiem 2 tygodnie temu zobaczyłem news o planowanym biciu Rekordu Guinnessa w ilości puszczanych lampionów właśnie podczas Nocy Kupały 2012 w Poznaniu. Niestety gdzieś jeszcze po drodze do tego wszystkiego okradli mi samochód, który przy okazji zdążył się zepsuć niemal doszczętnie. Ok. O dacie pamiętam. Samochód pożyczony. Kompani są. Nic tylko jechać gdyby nie jedno małe ale. Leje. Od rana (chyba zresztą kolejny dzień z rzędu) deszcz pada niemiłosiernie praktycznie w całym kraju. Impreza stoi pod wielkim znakiem zapytania. Do Poznania prawie 250km, z Płocka musimy wyjechać dużo wcześniej. Śledzimy prognozy ICM, informacje organizatora, głosy mieszkańców Poznania, które nie są raczej optymistyczne. Chwila zwątpienia. Dwie. Kilka telefonów. Ok. Jedziemy. Ryzyk-fizyk. Kto nie próbuję ten nie wygrywa. Obładowani „błoto-odpornymi” butami, dodatkowymi ubraniami i innymi pierdołami, pozwalającymi przetrwać wojnę światową (i zrealizować materiał) ruszamy w drogę. Praktycznie przez całą podróż deszcz w ogóle nie pada. Non stop praktycznie wszędzie jest jednak szaro buro i ponuro. Lampiony mają to do siebie, że wystarczy tylko zbyt duża wilgotność powietrza i dupa-nic nigdzie nie poleci. Parząc przez szybę samochodu warunki wręcz idealne-na nieudaną imprezę. Z wiarą pokonujemy kolejne kilometry przybliżając się do celu naszej wyprawy. Poznań przed godz. 21 wita nas oczywiście-deszczem. Do punktu kulminacyjnego Nocy Kupały (23:00) mamy jeszcze trochę czasu, w między czasie zaliczamy Poznańską Strefę Kibica gdzie kilku Portugalczyków z przejęciem ogląda mecz ich ukochanej drużyny…Sam nie wiem kiedy deszcz przestaje padać, robi się bardzo ciepło. Tłumy mieszkańców i przyjezdnych ciągną w okolice Mostu Rocha-jest nadzieja.
Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć z niesamowitego spektaklu światła i ludzkich emocji jakim bez wątpienia była tegoroczna Noc Kupały 2012 – St. John’s Night in Poznan. Jak podano nieoficjalnie w niebo poleciało 18 000! lampionów, którymi wspólnie ustanowiliśmy nowy Rekord Guinnessa. Trzymam kciuki za potwierdzenie informacji. Do zobaczenia w przyszłym roku! p.s nie poddawajcie się nigdy bez względu na to jak beznadziejna wydaje się sytuacja w której jesteście. Po każdej burzy kiedyś wyjdzie słońce 🙂

noc kupaly poznań 2012 fot. arek gmurczyk
noc kupaly poznan 2012
noc kupaly
noc kupały 2012 fot. arek gmurczyk St. John’s Night Poznan gmurczyk
lampiony noc kupały w poznaniu
noc kupaly lampiony w poznaniu
fotograf poznan
zdjecia poznan fotograf
poznan lampiony noc kupały 2012
noc kupały 2012 w Poznaniu
noc kupaly 2012 w poznaniu
arek gmurczyk fotograf Płock, Poznań, Zakopane, Kraków
noc kupaly
rekord guinnessa
noc kupaly 2012 w poznaniu
fotograf plock
noc kupaly 2012
poznan lampiony 2012 fotograf
poznan rekord guinnessa
fotograf
niesamowita noc kupały zdjecia
fotografia
lampiony w poznaniu 2012
reportaz poznan
noc kupaly w poznaniu

galeria zdjec noc kupaly

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Informuję, że kopiowanie jakichkolwiek elementów tej strony, w tym zdjęć, tekstów i innych elementów graficznych w celu wykorzystania ich w całości, części lub w dowolnej formie zmodyfikowanej w jakichkolwiek publikacjach elektronicznych, na stronach internetowych, lub innych formach, bez uprzedniej pisemnej zgody Autora Arkadiusza Gmurczyka jest zabronione i nie wyrażam na nie zgody. W przypadku ich bezprawnego użycia będę dochodził swoich praw na drodze sądowej. Dane zamieszczone na stronie nie stanowią wiążącej oferty jakichkolwiek usług. Dane te mają wyłącznie charakter ogólnoinformacyjny. W celu zakupu zdjęć oraz uzyskania pozwolenia na ich wykorzystanie proszę o kontakt pod numerem telefonu 503 575 831 lub wiadomość @. Dziękuję za poszanowanie efektów mojej pracy :)


wedding photography