Klify Moher Irlandia

Marzec 30, 2011

Clare-zachodnia część Republiki Irlandii. Klify Moher to jedna z największych atrakcji turystycznych zielonej wyspy. Co roku odwiedzane przez ponad milion osób. Moherowe Klify nad Oceanem Atlantyckim odwiedziliśmy przy okazji naszego wiosennego urlopu w Irlandii w marcu 2010. Przy okazji pozdrowienia i podziękowania dla Andrzeja, Marietty i małej Liliany dzięki którym udało nam się to czego nie mogliśmy dokonać przez 2 lata kiedy to mieszkaliśmy w Irlandii 🙂

Z Droghedy wyjeżdżamy wczesnym rankiem przed nami ponad 300 km drogowych irlandzkich atrakcji.
irlandia fotografia ślubna
W najwyższym miejscu formacje skalne osiągają tu 214 metrów niezapomnianych, jedynych w swoim rodzaju wrażeń.
klify moher irlandia zdjęcia
O’Brien’s Tower zbudowana w XIX wieku jako punkt obserwacyjny będąca zarazem jedną z atrakcji turystycznych wzniesienia.
O'Briens Tower Cliffs of Moher
klify moher irlandia
Na horyzoncie Wyspy Aran, jedne z najciekawszych archeologicznych obiektów w Europie. Odizolowane wodami Atlantyku do dnia dzisiejszego zachowują swoją niepowtarzalność języka i stylu życia mieszkańców.
klify moheru irlandia fotografia ślubna
cliffs of moher
Klify Moheru to blisko 8 km formacji skalnych, dla zwiedzających dostępny jest wydzielony, zabezpieczony odcinek wzdłuż urwiska. Tablice informujące o niebezpieczeństwie (również w języku polskim) nie działają jednak na wszystkich, co roku ginie tu kilka osób.
klify moher cliffs of moher zdjęcia
Powiew Oceanu Atlantyckiego w niesamowitych okolicznościach dzikiej przyrody, żadne słowa nie są w stanie opisać emocji towarzyszących temu miejscu.
cliffs-of-moher
Zachodnia część płaskowyżu Burren.
cliffs of moher
Cliffs of Moher to niezwykłe niemal mistyczne miejscem, finalista Nowych Siedmiu Cudów Świata, sceneria wielu filmów i teledysków, to tu nagrywano Harrego Pottera i filmy Martina Scorsese.
moher klify irlandia zdjęcia podróżnicze
Klify Moher Cliffs of Moher
Nie mam pojęcia jak to możliwe, byliśmy tu 5h i jeśli tylko byłaby taka możliwość zostałbym kolejne 5, nawet z zepsutym teleobiektywem potwierdzającym wspaniale zasadę złośliwości rzeczy martwych 😉
cliffs-of-moher

Uważam to miejsce za niesamowicie wyjątkowo fotogeniczne jedno z najpiękniejszych jakie widziałem wręcz idealnie nadające się na jedyny w swoim rodzaju plener ślubny „z prawdziwego zdarzenia”. No to jak, macie ochotę na sesję ślubną na irlandzkich Klifach Moheru ? Zapraszam 🙂 !

Więcej fotografii z Moherowych Klifów znajdziecie w poniższej galerii, którą za jakiś czas uzupełnię zdjęciami z całego zeszłorocznego pobytu na wyspie.

irlandia galeria

Dziękuję za poświęcony czas mam nadzieję, że było warto! Jeśli chcesz obejrzeć kolejne zdjęcia na mojej stronie kliknij „Lubię to!” lub „Share”.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Informuję, że kopiowanie jakichkolwiek elementów tej strony, w tym zdjęć, tekstów i innych elementów graficznych w celu wykorzystania ich w całości, części lub w dowolnej formie zmodyfikowanej w jakichkolwiek publikacjach elektronicznych, na stronach internetowych, lub innych formach, bez uprzedniej pisemnej zgody Autora Arkadiusza Gmurczyka jest zabronione i nie wyrażam na nie zgody. W przypadku ich bezprawnego użycia będę dochodził swoich praw na drodze sądowej. Dane zamieszczone na stronie nie stanowią wiążącej oferty jakichkolwiek usług. Dane te mają wyłącznie charakter ogólnoinformacyjny. W celu zakupu zdjęć oraz uzyskania pozwolenia na ich wykorzystanie proszę o kontakt pod numerem telefonu 503 575 831 lub wiadomość @. Dziękuję za poszanowanie efektów mojej pracy :)


wedding photography